Zingiber Officinale Kök Ekstresi

Zingiber Officinale Kök Ekstresi
Şimdi konuş
Ürün ayrıntıları

Kısa Tanıtım

Ürün Adı: Zencefil Kökü Ekstresi

Latin adı: Zingiber officinale

Kullanılan bölüm: kök

Özellikler: HPLC ile% 1-% 6 gingerol, HPLC ile% 10-% 15 gingerol, HPLC ile suda çözünür1%

Görünüm: Sarı Kahverengi Toz

Koku: Karakteristik

Sağlık yararları

1. Anti-inflamatuar etkisi: Bulantı ve kusmayı azaltmanın etkisine ek olarak, zencefil özü geleneksel ilaç zamanında inflamasyonun etkilerini azaltmak için uzun süredir kullanılmaktadır. Örneğin, artrit, bronşit ve ülseratif kolit.

2. Sindirim sistemi besleyici etkisi: Zencefil, sindirim sistemini uyarır ve bağırsak kaslarını besleyen bir tonik olarak kabul edilir. Bu özellik, maddenin sindirim sisteminde hareket etmesine yardımcı olur ve bağırsaklarda tahrişleri azaltır. Zencefil, mideyi alkol ve non-steroidal anti-inflamatuar ilaçların (NSAID) etkilerinden koruyabilir ve ülserlerin önlenmesine yardımcı olabilir.

3. Kardiyovasküler sağlık, vb .: Zencefil, trombosit viskozitesini azaltarak ve birikimi azaltarak kardiyovasküler sağlığı destekleyebilir. Küçük bir ön çalışma zencefilin kolesterolü düşürdüğünü ve kan pıhtılaşmasını önleyebileceğini göstermektedir. Bu işlevler kan damarlarını tıkanıklık ve ateroskleroz gibi tıkanıklıklardan korur. Ancak, bu ön bulguların insanlara nihayetinde faydalı olup olmadığını görmek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.


Uygulama

Zencefil kökü, hafif mide rahatsızlığı için yaygın bir sindirim yardımcısı olarak kullanılır ve hareket hastalığının, hamileliğin vb. Neden olduğu mide bulantısı ve kusmanın önlenmesine veya tedavi edilmesine yardımcı olmak için profesyonel bitki uzmanları tarafından tavsiye edilir. Mide ve mide ülseri, safra kesesi, koruyuculuk güçlendirme işlevleri vardır. karaciğer, kalbin güçlendirilmesi, trombosit agregasyonunun inhibe edilmesi, halo, anti-tümör, merkezi inhibisyonun önlenmesi, bağışıklığın arttırılması, antibakteriyel, insektisidal ve anti-inflamatuar ve ayrıca güçlü antioksidan kapasitesine sahiptir. . Gıda katkı maddesi olarak kullanılır; lezzetleri formüle etmek için kullanılır.

Teknik Bilgiler

6-gingerol

8-gingerol

6-şogaol

10 gingerol


Zencefil Kökü Ekstraktının Tipik Kromatogramı (Gingerols% 5)


Ambalaj: 25 kg / davul, iç tarafından çift plastik torba.

Saklama Serin ve kuru, iyi kapalı bir kapta saklayın, nemden ve güçlü ışık / sıcaklıktan uzak tutun.

Raf ömrü: İyi depolama koşullarında iki yıl.

Sorgulama