Shitake mantarlar polisakkarit

Shitake mantarlar polisakkarit
Ürün ayrıntıları

Açıklama

Lentinan (ormanda) Lentinus edodes polisakkarit, yüksek kaliteli mantar olgun vücudundan çıkarılan etkili bir etkin maddedir. Ana etkin madde shiitake mantar ve bir ana savunma güçlendiricisini (HDP). Klinik ve farmakolojik çalışmalar Lentinus edodes polisakkarit antiviral, antitümör, bağışıklık fonksiyonu ve interferon oluşumu uyarılması sahip olduğunu göstermektedir.


Etki mekanizması

Lentinan normal organizmalar üzerinde bağışıklık teşvik etkisi yoktur, ancak tümörü taşıyan veya enfekte organizmaların bağışıklık yanıtı artırabilir. Hazırlık tarama testi hayvan doğrudan Antikanser etkisi yoktur, ama belli ki tüp bebek lenfosit kültürünün dönüşümü teşvik etmektedir. Thymosectal iğneleri Anti-lenfosit serum lentinan anti-tümör faaliyet azalt ve eylem makrofaj inhibitörü alprazolzm ve silika jel tarafından zayıflatılmış bulunmuştur. Bu nedenle, lentinan makrofaj katılımı ile timus bağımlı T hücre yönetmen ve özel immunoadjuvant. Makrofajlar antijenleri dalak ve karaciğer, lenfosit etkinleştirme faktör üretimini teşvik, çeşitli yardımcı T hücresi faktörler bırakın ve ana bilgisayar periton makrofajlar fagositoz oranını arttırmak tanıyabilir. Ne zaman ana gövde lentinan birkaç saat için bazı fizyolojik aktif serum akut faz protein inducing faktörü, vazodilatasyon ve hemorajik inducing faktör, faktör, IL3 ve koloni uyarıcı inducing IL-1 üretim faktörlere düzeyde enjekte eder faktör tepe. Bu faktörler lenfositler, hepatositlerin ve birçok etkili bağışıklık yanıtı üretmek ve aynı zamanda Olgun, ayırt etmek, çoğalırlar ve çevre için serbest bırakmak için timus habercisi T hücreleri neden vasküler endotel hücreleri hareket.


Lentinan çıkarılması

Lentinus edodes belirli yapısı yakın ile ilgili bağışıklık faaliyettir kutup makromoleküllerin bileşiktir. Bu genellikle polisakkarit çözünürlük artan fizyolojik faaliyetlerini artırmak yararlı olduğuna inanılmaktadır; Orta göreli moleküler kütle polisakkarit etkinlik aşırı ya da çok düşük göreli moleküler kütle polisakkarit aşıyor; sıcak suda çözünür polisakkarit antitümör aktivitesi için onaylanmıştır. Anda, lentinan çıkarılması çok güçlü bir asit veya alkali çözelti içinde tepki önlemek için sıcak su ve sulu alkali çözüm kullanarak gerçekleştirilir, aksi takdirde glycosidic bond kırılma ve polisakkarit konformasyonal değişim kolayca vardır neden oldu. Yaygın olarak kullanılan ayırma ve saflaştırma yöntemleri genel olarak kaynar su ekstraksiyon, etanol yağış, diyaliz ve sütun Kromatografi gibi adımları tabi.

Sorgulama