Radix Rehmanniae özü 10: 1

Radix Rehmanniae özü 10: 1
Şimdi konuş
Ürün ayrıntıları

Rehmannia glutinosa özü, geleneksel Çin tıbbı Rehmannia glutinosa'nın bir su özütü veya alkol özütüdür, ana bileşenler glikozitler ve az miktarda iridoiddir. Besleyici kan ve besleyici yin etkisi vardır.

Kısa Tanıtım

Radix Rehmanniae özü

Diğer adı: Radix rehmanniae özü / Digitalis lanata Özü / Çin Foxglove özü

Şartname: 5: 1; 10: 1; 20: 1 veya Özelleştir

Aktif Maddeler: Digitalin, Rehmaionoside, Lanatoside

Kullanım: İlaç / Sağlık ürünü

Kullanılan kısmı: kök

Radix Rehmanniae Ekstraktının sağlık yararları

(1) bağışıklık fonksiyonunu geliştirin

Rehmannia glutinosa makakların bağışıklık fonksiyonu üzerinde önemli bir gelişme etkisine sahiptir. Rehmannia eter çözünür maddeler hidrokortizonun neden olduğu T lenfositlerinin azalmasına karşı koyabilir. Rehmannia özü ayrıca insan interferonunu indükleyebilir, böylece gücü önemli ölçüde iyileşir.

(2) kan şekerini düşürmek

Rehmannia oligosakkaritleri, fizyolojik hipergliseminin regülasyonunu gösteren, glikoz ve adrenalinin neden olduğu hiperglisemiyi kısmen önleyebilir.

(3) koagülasyonu teşvik eder ve kanı destekler

Rehmannia glutinosa pıhtılaşma süresini kısaltabilir ve kan pıhtılaşmasını hızlandırabilir. Rehmannia kök kaynatma, anemi hayvanlarında kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin geri kazanımını hızlandırabilir ve hematopoietik kök hücrelerin ve kemik iliği eritroid hematopoietik progenitör hücrelerinin çoğalmasını ve farklılaşmasını hızlandırabilir.

(4) Buck

Rehmannia glutinosa (şarap, buhar) önemli antihipertansif etkiye sahiptir, klinik etkin oranı sırasıyla% 83.3 ve% 90.7'dir, uykusuzluk, baş ağrısı, baş dönmesi, yüksek tansiyonun neden olduğu el ve ayakların uyuşması ve yavaş kalp gibi semptomları iyileştirebilir oranı. Hipertansiyonun neden olduğu miyokardiyal suş, sol ventrikül hipertansiyon ve miyokardiyal yetmezlik üzerine bir iyileşme etkisi vardır.

(5) Anti-ülseratif

Duodenumda rehmannia sıvısının uygulanması, mide suyu ve toplam asidin deşarjını önemli ölçüde önleyebilir ve belirli bir doz etkisi ilişkisine sahiptir. Rehmannia glutinosa'nın asit bastırma etkisi, Rehmannia glutinosa'nınkinden daha güçlüdür.

Radix Rehmanniae Özü Uygulaması

Eczacılık malzemeleri

Suda çözünen içecekler

Sağlıklı ürünler

Ambalaj: 25 kg / davul, iç tarafından çift plastik torba.

Depolama: Serin ve kuru, iyi kapalı bir kapta saklayın, nemden ve güçlü ışık / sıcaklıktan uzak tutun.

Raf ömrü: İyi depolama koşullarında iki yıl.

Sorgulama