Vitex iffetli dut özü-denge hormonların doğal olarak

Chasteberry olarak da bilinen Vitex agnus-castus olan bir bitkidir. Akdeniz, Avrupa ve Orta Asya ülkelerine özgü yaprak döken bir çalı bitkidir. Vitex ince yaprakları ve antik Yunan ve Roma kez uzun tarihi ve tıbbi kullanımda var koyu mor meyveleri vardır. Rahipler genellikle bu bitki s yardımcı olmak için Ortaçağ yutulur.daha yaygın adı--chasteberry ya da iffetli ağacı başlangıcından liderliğindeki gizlenip cinsel istek. Chasteberry fibroids için kullanmadan önce sağlık kuruluşunuza başvurun. Chasteberry açıklaması prolaktin, hipofiz bezi baskılayarak çalışmaya inanılıyor. Yükseltilmiş prolaktin düzeyleri de düzensiz bir adet döngüsü veya olmadığında dönemleri neden olabilir.

Chasteberry özü iffetli berry ağaç (Vitex Agnus-Castus) mavi ve mor çilek oluşturulan bir özüdür. Bu ürün birçok sağlık yararları için diyet takviyeleri, temelde, kadınlarda hormonal dengesizlikler tamir sağlar. Chasteberry özü benzer maddeler farklıdır, çünkü bu vücut dolaylı olarak etkiler ve bir hormon değildir.


Chasteberry özü humen adet döngüsü ayarlamak için yardımcı olabilir

Bitki chasteberry progesteron doğal kaynağı olduğuna inanıyoruz. Östrojen progesteron oranı normal duruma getirmeye yardımcı olur ve daha sonra şişkinlik, kramp, akne, meme hassasiyet, dahil olmak üzere Premenstrüel sendrom ile ilişkili aylık belirtiler rahatlama sağlar ve ruh hali. Yetersiz progesteron seviyeleri kadınlarda düzensiz siklus, luteal faz kusurları ve prolaktin hipofiz hormonu yüksek düzeyde içeren aybaşı sorunları, birçok farklı türde neden olabilir ve chasteberry kadar bu sorunları tedavi etmek için kullanılmıştır. Chasteberry hormonların doğal, sentetik hormonlar formlar için dönüm yerine dengelemek için harika bir yol olabilir. Bu düzensiz dönemlerin ortak bir neden olduğu gibi doğum kontrol hapı geliyor kadınlar için özellikle yararlı olur. Chasteberry jumpstart için neye ihtiyacın olabilir düzenli adet döngüsü.

Chasteberry tedavi düşük ilk adım ve kısırlık olabilir

Progesteron anlayışı ve idame ettiren gebelik çok önemli bir rol oynar, chasteberry da bir ilk adım infertilite tedaviler denemeden önce olabilir. Progesteron rahim astarı kalınlaşmasına ve luteal faz kusurları ile yardım için gerekli — yumurtlama ve adet genelde 10-17 gün uzun olan bir kadının adet döngüsü sırasında arasındaki dönemi. Yetersiz bir luteal faz olduğunda, anlayışı ve düşük yapma ile ilgili sorunları neden olabilir. Olarak herhangi bir bitki veya ilaç, chasteberry alarak bir rejimi başlamadan önce doktorunuza ile kontrol etmek en iyisidir.

Chastrberry menopoz belirti ile yardımcı olabilir

Bazı çalışmalar chasteberry özü kullanımı da perimenopoz, erken menopoz aşamasında belirtileri ile yardımcı olabilir göstermiştir. Chasteberry hormon Dengeleme nitelikleri sıcak yanıp söner ve diğer belirtiler mücadele için ideal kılar. Ayrıca simisifuga veya maksimum etki için dong quai gibi diğer otlar ile birleştirilebilir.

Chasteberry bitkinin çiçekleri de menopoz sırasında Azalmış libido artırma bir etkisi düşünülmektedir.

Diğer sağlık yararları

Chasteberry sadece kadınlar için değil. Bu da doğal bir ilaç erkeklerde hormon dengesi yardımcı olmak için kullanılmıştır. Testosteron düzeyleri düşürür ve prostat kanseri başlangıcı bastırmak doğal bir anti-androjen vardır.

Chasteberry aynı zamanda anti-enflamatuar özellikleri yanı sıra serbest radikallerin kaldırmak için antioksidan özellikleri vardır. Sindirim sorunları için etkili olabilir ve genel kolesterol seviyesini azaltmada yararlı olabilir.

Chasteberry yan etkileri

Chasteberry ılımlılık alınır, 6-8 aydan fazla bir zaman alınmamalıdır rağmen bilinen herhangi bir yan etkisi değil. Aşırı doz baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı, mide, kızarıklık ve kaşıntı neden olabilir.

Chasteberry alarak tavsiye edilmez sen hormonu ile ilgili her türlü için tedavi koşulu, doğum kontrol hapları alarak da dahil olmak üzere. Bu chasteberry herhangi bir potansiyel çatışma çekici diğer ilaçlar ile tedavi amaçlı hükmetmek çekmeden önce sağlık kuruluşunuza başvurun için tavsiye edilir.

Chasteberry beyinde dopamin sistemi etkileyebilir çünkü insanlar gibi bazı antipsikotik ilaçların ve Parkinson hastalığı ilaçları, dopamin ile ilgili ilaç alarak chasteberry kullanmaktan kaçınmalısınız.Apex biyoteknoloji ayıklamak BuyChasteberry