Usnic asit-bitkisel çözüm


Usnic asitilk olarak Alman bilim adamı W. Knop tarafından 1844 yılında, izole ilk arasında sentez 1933-1937 lor ve Robertson.Since sonra Usnic asit tarafından en kapsamlı bir şekilde okudu liken metaboliti ve ticari olarak kullanılabilir az kişiden biri haline gelmiştir.

Usnic asit liken içinde benzersiz olarak bulunur ve cins içinde gibi Alectoria, Cladonia, Usnea, Lecanora, Ramalina ve Evernia.the ortak spec Usnic asit % 98'i değil, acı, sarı, katı bir madde özellikle bol miktarda. Diğer varlığı Usnic asit sodyum %95 biçimidir

Onun uygulama hakkındaUsnic asit birçok alanında önemli bir rol oynamaktadır. Birçok liken ve usnic asit içeren özleri için kullanılmıştır tıbbi, parfümeri, kozmetik yanı sıra ekolojik uygulamalar. Usnic asit saf bir madde olarak kremler, diş macunu, diş macunu, deodorantlar ve güneş koruyucu ürünleri, bazı durumlarda diğer bir koruyucu olarak etkin bir ilke olarak formüle edilmiştir. Antimikrobiyal aktivite karşı insan ve bitki patojenleri ek olarak, usnic asit antiviral, antiprotozoal, antiproliferative, anti-enflamatuar ve analjezik etkinliği sergilemek gösterilmiştir.

Özellikleri, antigrowth, antiherbivore ve anti-böcek gibi ekolojik etkileri de göstermiştir. Biyolojik aktivitesi bir fark usnic asit iki enantiomeric form arasında bazı durumlarda gözlenmiştir. Son zamanlarda usnic asit içeren sağlık gıda takviyeleri ağırlık azaltma, küçük bilimsel desteği ile kullanmak için teşvik edilmiştir. Usnic asit ve türevleri yanı sıra büyük ölçüde bu doğal bileşik sağlanması için rasyonel ve ekolojik olarak kabul edilebilir yöntemleri kimya ve biyolojik etkinliği geçerli gözden geçirme vurgu olduğunu.

Anahtar kelimeler

Usnic asit; Liken; Biyolojik etkinlik; Antimikrobiyal;

Antiprotozoal; Antiviral; Antiproliferative; Anti-inflamatuar; Dermatit

Usnic asit Usnic asit sodyum

Usnic Acid98% tipik Kromatografik

Kimyasal yapısı


Usnic asit satın alınır? Sipariş vermek nasıl?