Paeonia Albiflora Root(Peony) özü'nın döneminde klinik kullanımı

Şakayık kök ekstresi

Geçmiş

Şakayık kök binlerce yıldır kullanılan büyük bir Çin şifalı bitkidir. Şakayık kök Materia Medica, geleneksel Çin tıbbı Han Hanedanı döneminde (M.Ö. 206 için 220 reklam) tanımlanmıştır. Şakayık da 30'dan fazla klasik metin erken Çin Tıbbı, Shang Han Lun (Discussion of Cold-Induced bozuklukları), formüllerde listelenir ve Çin ve Japonya pharmacopoeias de listelenir. Karaciğer hastalığı tedavisinde yaygın olarak kullanılan maddeler biridir. Şakayık kök birincil etkin bileşenleri alkoloidler, glucosides, polisakkaritler, saponinler, organik asitler ve mineraller iz vardır.

Toplam Şakayık (TGP) Glucosides / Paeoniflorin

1980'lerin ortalarında araştırmacılar yüzde 40 mini bir anne içeren standart bir bileşik ayıklamak için bir işlemi geliştirilmişpaeoniflorin, Şakayık içinde asıl etkin madde. Toplam Glucosides, Şakayık (TGP), olarak adlandırılan bu standart özü 20 yıldır Çin'deki kapsamlı bir araştırma konusu olmuştur. Klinik çalışmalar bir dizi TGP her iki anti-enflamatuar ve bağışıklık modülasyonu etkileri sahip olduğunu bulduk.

Genel olarak, görünümü standart özü tozdur,Paeoniflorin8 %-95_%.

Şakayık bir bitkidir. Kök ve çiçek ve tohum ilaç yapmak için daha az yaygın olarak kullanılır.

Kullanımlar aşağıda:

Cilt kırışıklıkları. Şakayık kimyasal denilen paeoniflorin içerir. Erken araştırma % 0.5 içeren belirli bir kozmetik ürün uygulama paeoniflorin 8 hafta boyunca yüz kırışıklıkları azaltmak göstermektedir.

Kas krampları. Erken araştırma Şakayık ve meyan kökü belirli bir arada alarak (Shakuyaku-kanzoh-için) kas krampları karaciğer sirozu olan kişilerde ve Hemodiyaliz geçiren kişilerde hafifletmek olduğunu göstermektedir.

Romatoid artrit (RA). Erken araştırma için 3 ay Şakayık ilaç metotreksat ile birlikte içeren bir ürün alarak RA metotreksat yalnız alarak daha iyi olan kişilerde şişme, test işaretleri azaltabilir göstermektedir. Ancak, metotreksat ile bu Şakayık ürün alarak semptomları ra metotreksat iyi görünmüyor.

Gut.

Osteoartrit.

Nefes alma problemleri.

Öksürük.

Cilt hastalıkları.

Hemoroid.

Kalp sorunu.

Mide üzgün.

Spazmları.

Sinir sorunları.

Migren baş ağrısı.

Kronik yorgunluk sendromu (CFS).

Diğer koşullar.

Bu kullanımlar için Şakayık etkinliğini değerlendirmek için daha fazla kanıt gerekli.

Şakayık muhtemelen ağız yoluyla, kısa süreli kullanıldığında güvenlidir. Şakayık güvenli bir şekilde 4 haftaya kadar kullanılmıştır. Mide üzgün neden olabilir. Duyarlı insanlar deri ile temas geldiğinde döküntü neden olabilir.

İnsan klinik çalışmalar

İnsan klinik Çin Şakayık özü terapötik yararları romatoid artrit için destek. Bir çalışmada, 120 hastalarda romatoid artrit metotreksat (MTX) bir denetim olarak kullanılan RA için kurulan bir tedavi veya standart Şakayık özü (TGP) aldı. Tedavi dört hafta sonra TGP ve MTX eşit derecede etkili olduğu bulundu.

Bu sonuçlar standart TGP Şakayık doz verilen maddelerle ilgili 263 romatoid artrit hastaların ayıklamak ikinci bir çalışmada çoğaltılmış. Bu çalışmada 142 hastaya tekrar MTX denetimleri hizmet verildi. Dört hafta sonra Şakayık özü alan hastaların yüzde 77 iyileşme belirtileri-tekrar metotreksat kontrol grubu tarafından eşleşen bir rakam bildirdi. Bu ikinci çalışmada yüzey bir fark Şakayık özü bağışıklık fonksiyonu normalize etkisi vardı. Ayrıca, Şakayık alan hastalar hem yaşam kalitesini bildirilen belirgin iyileştirmeler ve fiziksel gücü artış ayıklayın. Bu gelişmeler MTX alan hastalar tarafından rapor değil.

Özel önlemleri andamp; Uyarılar:

Hamilelik ve emzirme: Şakayık muhtemelen gebelikte ağız yoluyla alınan GÜVENSİZ olduğunu. Gelişmekte olan bir araştırma bu Şakayık rahim kasılmaları neden olabilir gösteriyor. Ancak, diğer araştırma Şakayık bir arada göstermektedir ve angelica güvenli olabilir. Daha fazla bilinir kadar hamile iseniz Şakayık kullanma. Ayrıca Şakayık emziren kaçının. Yeterli değil Hemşirelik Eğer Şakayık kullanarak güvenlik hakkında bilinmektedir.

Kanama bozuklukları: Şakayık kan pıhtılaşma yavaşlatabilir çünkü orada kişilerde kanama bozuklukları ile kanama riskini artırabilir bir husustur. Bir kanama bozukluğu varsa bunu kullanmıyorum.

Cerrahi: Bu nedenle bu sırasında ve ameliyat sonrası kanama olasılığını artırmak olabilir bir endişe Şakayık kan pıhtılaşması, yavaşlatabilir. Şakayık en az 2 haftalık bir zamanlanmış ameliyattan önce kullanmayı bırak.

Etkileşimler

Kan pıhtılaşma yavaş ilaçlar (antikoagülan / Antiplatelet ilaçlar) ŞAKAYIK ile etkileşim

Şakayık kan pıhtılaşma yavaşlatabilir. Şakayık da pıhtılaşma yavaş ilaçlar ile birlikte alarak morarma ve kanama şansını artırabilir.

Kan pıhtılaşma yavaş bazı ilaçlar dahil aspirin, Klopidogrel (Plavix), diklofenak (Voltaren, Cataflam, diğerleri), ibuprofen (aspirin, Motrin, diğerleri), naproksen (Anaprox, Naprosyn, diğerleri), dalteparin (Fragmin), enoxaparin (Lovenox), heparin, warfarin (Coumadin) ve diğerleri.

Fenitoin (Dilantin) ŞAKAYIK ile etkileşime girer.

Şakayık kök fenitoin vücuttaki azaltmak. Fenitoin (Dilantin) birlikte alarak Şakayık kök fenitoin (Dilantin) etkinliğini azaltmak ve ele geçirme riskini artırır.

Şakayık dozaj

Şakayık uygun doz userand #39; s yaş, sağlık ve birkaç diğer koşulları gibi çeşitli etkenlere bağlıdır. Şu anda dozlarda Şakayık için uygun bir aralığını belirlemek için bilimsel yeterli bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli değildir ve dozlarda önemli olabilir unutmayın. Ürün etiketleri üzerinde ilgili yönergeleri izleyin ve eczacınıza ya da hekim ya da diğer sağlık profesyonel kullanmadan önce danışın emin olun.


Kaynaklar:http://www.WebMD.com/vitamins-Supplements/ingredientmono-32-PEONY.aspx?activeIngredientId=32andamp;activeIngredientName=PEONY

http://nutritionreview.org/2013/04/Unique-Chinese-Extract-relieves-symptoms-Rheumatoid-Arthritis/Şakayık kök ayıklamak satın alınır?