Doğal antimikrobiyal Ajan bakteriyel biyofilm oluşumu polimer yüzeylerde..... Usnic asit etkisizleştirmek mümkün

Usnic asit usnea, liken da insan yüz saç için olan benzerliği nedeniyle yaşlı adamın sakalı bilinen bir tür çıkarılan kimyasal bir türüdür. Bitki ayıklandığında, sarı ve görünüşte kristal. Su ile karışık, ancak, onun sarı renk hafif renk kaybeder ve renksiz görünür.


Usnic asit antibakteriyel özellikleri sergilemek için bilinir. Amerika Birleşik Devletleri'nde usnic asit (olarak bir toz veya merhem) öncelikle deri enfeksiyonları tedavisinde kullanılır ve tüberküloz bakteri yanı sıra diğer patojen mantar tedavisinde etkili olduğu gösterilmiştir. Saf usnic asit de kremler, Diş macunları, deodorantlar ve sunscreens birçok türde bir koruyucu ve koruyucu kullanılır. Harici, bu mantar hastalığı ve mantar gibi koşulları tedavi etmek için kullanılmıştır. Bu insanlar hem de hayvanlar üzerinde kullanılır.


Ne kadar usnic asit almalı mıyım?

Usnic asit alınması için tedavi altına koşula bağlıdır. Tipik iç doz günde 3-4 kez teslim usnic asit tentür, 30 ve 60 damla arasında olduğunu. Usnic asit cilde uygulandığı takdirde daha büyük dozlarda kullanılabilir.


Usnic asit iyi bazı kaynaklar nelerdir? Ne formlar nelerdir?

Önde gelen usnic asit usnea kaynağıdır; genellikle bitkinin korteks elde edilir. Usnic asit bir hap, toz, özü ve tentür olarak kullanılabilir.


Eğer yeterli usnic asit alamazsam ne olabilir? Çok fazla alırsan ne olabilir? Bilmeniz gereken herhangi bir yan etkisi var mı?

Usnic asit temel bir besin olarak kabul edilmez çünkü minimum ve maksimum günlük düzeyleri kurulmuş değil. Ancak, usnic Asit oranı uzun süreli kullanımı kas yorgunluğu ve kırıklık neden olabilir. Bu koşullar kullanım sona erdirme çözümler. Bazı bireyler için usnea duyarlı olun ve rahatsızlık deri veya boğaz geliştirmek. Yine, bu koşullar bir usnic asit kullanımı sona erdirir çözer. Usnic asit karaciğer üzerinde toksik bir etkisi olabilir öneriyor hayvan kanıt vardır. Bu nedenle, son derece dikkatli kullanılmalıdır. Her zaman olduğu gibi usnic asit veya diğer herhangi bir bitkisel ilaç veya diyet ek almadan önce ile lisanslı bir sağlık bakımı sağlayıcınıza danışın emin olun.


Referanslar

Francolini ben, Norris P, Piozzi A, vd. Usnic asit: doğal antimikrobiyal Ajan inhibe bakteriyel biyofilm oluşumu polimer yüzeylerde mümkün. Antimikrobiyal ajanlar ve kemoterapi Kasım 2004; 48 (11): 4360-4365.

Han D, et al. Usnic asit kaynaklı nekrozu kültürlü fare tetkikine: inhibisyon mitokondriyal işlev ve oksidatif stres. Biyokimya Pharmacol 2004; 67:439-51.

Hobbs C. Usnea: Bitkisel antibiyotik. Santa Cruz, CA: Botanica basın, 1990.

Okuyama E, Umeyama K, Yamazaki M, et al. Usnic asit ve diffractaic asit usnea diffracta analjezik ve antipiretik bileşenleri olarak. Planta Med Nisan 1995; 61 (2): 113-5.

Rafanelli S, Bacchilega R, Stanganelli ben, et al. Kontakt Dermatit vajinal ovules usnic asit üzerinden. Kontakt Dermatit 1995; 33:271.