Dut yardımcı olur kontrol kan şekeri ve mücadele diyabet

Dut kavgalar diyabet

Antioksidan, dut antiatherosclerotic etkileri tatminkar, elbette (ve burada biz laboratuvar olarak görülen etkileri bu varsayım yapıyoruz ve hayvan deneyleri gerçek insan de gördüm), ama hikayenin daha fazlası. Şimdi bildiğimiz gibi bir karbonhidrat açısından zengin yemek takip yüksek kan şekeri (hiperglisemi) bastırmak kimyasal bileşikler içerdiğinden, dut yaprakları uzun Çin tıbbı önlenmesi ve diyabet tedavisi için kullanılmıştır.

Kan şeker (glikoz) düzeyleri kontrol hayati önem taşımaktadır. Ne zaman onlar gıdalar ile patates veya tatlılar, gibi bir yüksek Glisemik indeks sindirerek sonra olduğu gibi bu düzeyleri keskin, artış vücut aşırı yük ile başa çıkmak için daha fazla insülin üreterek yanıt verir. Ama bu taleple ilgili daha fazla insülin çok güçlü ortaya çıkarsa çok sık pankreas yeterli insülin üretmek yeteneği Engelli hale gelebilir ve yapmak onun iş hücre duvarları yoluyla glikoz ulaşım kolaylaştırmak için çalışıyor gibi bizim hücreleri insüline dirençli hale gelebilir. İnsülin direnci, eğer işaretli değilse, tip 2 diyabet yol açar bir tehlikeli durum sonucudur. Obezite onun birincil nedenidir. Genel olarak, eğer obez iseniz, şeker hastalığı için risk yüksektir; Eğer değilse, (genetik bir yatkınlık diyabet için gelmiyorsa) düşüktür.

Dut denetimleri kan şekeri

Başka bir araştırma grubundaki Japonya beyaz dut yaprakları bu bağırsak enzymes.3 deneylerde normal fareleri ile inhibe bileşikleri içerir buldu, belirli azot içeren şekerler dut yaprağı özü, özellikle bir tane buldular aradım 1-deoxynojirimycin, şiddetle böylece dolaşım girilen bol miktarda kısıtlama disakkarit (özellikle sukroz), bağırsak metabolizmasını inhibe. Ayrıca besleme onları karbonhidratlar önemli ölçüde kan şekeri düzeyleri normal tokluk (sonrası yemek) artış bastırılmış önce dut özü farelerle pretreating bulmuşlar.

Bu yararlı etkisi bir doz bağımlı şekilde oluştu. Dozlarda vardı, ancak, çok büyük: 0.1 – 0.5 g/kg vücut ağırlığı 70 kg (154-lb) insan için 7-35 g. (daha düşük bir dozda 0,02 g/kg 1.4 g için karşılık gelen bir insan için etkisiz.) olacak Bununla birlikte, araştırmacılar dut özü bağırsak Alfa-glucosidase faaliyetleri baskılayarak insan şeker hastalığı önlemede yararlı olabileceğini ileri sürdü.

Dut kan hücre zarı korur

Lipidler öncelikle (yağlı maddeler, kolesterol de dahil olmak üzere), oluşan bu narin yapılar peroksidasyon, serbest radikaller bilinen büyük ölçüde reaktif moleküler türe getirdiği yıkıcı bir süreç tabi olduğu için araştırmacılar hastaların eritrosit membran ilgi vardı. Böyle oksidatif stres normalde antioksidanlar varlığı ile dengeleniyor, ancak bu hayati koruyucu bileşikler düzeyleri genellikle diyabetik hastalarda normalin altında yukarıda da belirtildiği gibi. Ortaya çıkan zarar hastaların eritrosit membran için çeşitli şekillerde sağlıklarını olumsuz etkileyebilir — diyabet, aşırı lipid peroksidasyon ve yıkıcı etkileri olan karakteristik özellikleri belası bir parçası.

Glibenclamide vermedi, ancak bu önemli ölçüde azaltılmış Dut lipid peroksidasyon hastaların eritrosit membranlarda, çıktı. Dut da lipid peroksitler hastaların kan plazma ve idrar düzeyde önemli indirimler hakkında getirdi. Yazarlar şunları kaydetti:

Sonuç olarak, bu da çalışmanın dut terapi Glisemik kontrol tip 2 Diyabetli hastalarda geliştirme yeteneğine sahip olduğunu göstermektedir ön veriler sağlar. Bizim çalışma diyabetik hastaların serum ve eritrosit membran lipidler dut tedavisi ile olumlu etkilendiğini göstermektedir.

Çözüm açıktır. Ancak, aslında bize sağlıklı bir yaşam tarzı takip etmek çalışsak diyabet savuşturmak yardımcı olabilecek dut gibi beslenme takviyeleri çok açık değil.


  1. Doi K, Kojima T, Makino M, Kimura Y, yaprakları bileşenlerinin Fujimoto Y. çalışmalarıMorus albaL.Kimya Pharm boğa2001; 49 (2): 151-3.

  2. Doi K, Kojima T, tavşan ve insan düşük yoğunluklu lipoprotein oksidatif modifikasyonu Fujimoto Y. dut yaprağı özü engeller.Biol Pharm boğa2000; 23 (9): 1066-71.

  3. Miyahara C, Miyazawa M, Satoh S, Sakai A, dut yaprağı Mizusaki S. Inhibitory etkileri üzerinde normal Sıçanlarda tokluk hiperglisemi ayıklayın.J Nutr Sci Vitaminol2004; 50; 161-4.

  4. Andallu B, Suryakantham V, Srikanthi BL, Reddy GK. Dut (etkisiMorus indicaL.) tip 2 Diyabetli hastalarda plazma ve eritrosit membran lipidler tedavisi.Clin Chim Acta2001; 314:47-53.

  5. Vijayan K, Srivastava s, Awasthi AK. Beş dut arasında filogenetik ilişki analizi(Morus)Moleküler işaretçileri kullanarak bir tür.Genom2004; 47:439-48.