Bazı sağlık yararları alıç yaprağı özü

Alıç özü

Bilinen adları: alıç, İngilizce alıç, harthorne, haw, hawthorne

Latince Adı: Crataegus laevigata (olarak da bilinen Crataegus oxyacantha), Crataegus bitkisinden

Alıç bir dikenli, çiçeklenme çalı veya küçük ağaç rose ailesinin olduğunu. Burada tartışılan alıç türü Kuzey Avrupa bölgeleri için yerel ve dünya çapında büyür.

Tarihsel olarak, alıç meyve ilk yüzyıldan beri kalp hastalığı için kullanılmıştır. Bu aynı zamanda sindirim ve böbrek sorunları için kullanılmıştır. Daha yakın zamanlarda, alıç yaprak ve çiçek kalp yetmezliği, kalp yorgunluk ve sınırı fiziksel aktiviteler için yol açabilir vücut geri kalanı için yeteri kadar kan pompalama engeller kalp kas zayıflığı için halk ya da geleneksel ilaçlar olarak kullanılmıştır. Alıç (örneğin angina) koroner arter hastalığının semptomları da dahil olmak üzere diğer kalp rahatsızlığı için de kullanılır.

Alıç yaprak ve çiçek sıvı özleri, genellikle su ve alkol ile yapmak için kullanılır. Kuru özleri kapsül ve tablet koyabilirsiniz.

Bazı ana sağlık yararları alıç yaprağı özü

Antioksidanlar

Alıç Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi göre tedavi ve kardiyovasküler hastalığı önleme için yararlı olabilir flavonoid bileşikleri içerir. Özellikle, yüksek düzeyde quercetin ve oligomeric proanthocyanidins veya hücreleri zarar verebilir ve arteriyel plak oluşumu veya atherogenesis teşvik serbest radikalleri nötralize OPCs sahiptir. Andquot Mart 2011 sayısında yayınlanan bir laboratuvar hayvan çalışma; Çin Materia Medicaandquot Çin dergisi; alıç takviyesi dört haftasını o hawthorn berry andquot sonuç olarak yazarlar liderliğindeki; inhibitandquot olabilir değişiklikler neden bulundu; atherogenesis. Daha fazla çalışmaları bu ön sonuçları onaylamak için ihtiyaç vardır.

Konjestif kalp yetmezliği

Alıç, başarılı bir şekilde New York Üniversitesi Langone Tıp Merkezi göre birkaç güvenilir çalışmalarda, hafif orta konjestif kalp yetmezliği tedavisinde kullanılmıştır. 10 bir daha gözden geçirme daha önce ortaya çıktı çalışmalar andquot Ocak 2008 sayısında yayımlanan; Cochrane sistematik Reviewsandquot veritabanının; Bu alıç takviyesi konvansiyonel tedavi düşüş oksijen tüketimi ve artan egzersiz toleransı ile birlikte önemli ölçüde bulundu. Çalışmaya katılanların da daha az darlığı ve yorgunluk alıç takviyesi ile bildirdi. Araştırmacılar bu alıç kronik kalp yetmezliği tedavisinde önemli yararı için potansiyel gösterir sonucuna vardı.

Kolesterol

Kolesterol düşürücü etkileri alıç mümkün nedeniyle Bitkive #39; s liverand #39 artırmak yeteneği; s emilimini düşük yoğunluklu lipoprotein ve LDL kolesterol, R. Watson göre kitabın andquot eş-editörü vardır; Klinik Practice.andquot botanik tıpta; Bir laboratuvar hayvan çalışma günlüğü, andquot Temmuz 2012 sayısında yayımlanan; BMC tamamlayıcı ve alternatif tıp, andquot; takviyesi ile alıç yaprakları ve çiçekleri önemli ölçüde kolesterolü düşük bulundu. Daha fazla çalışmaları bu ön sonuçları onaylamak için ihtiyaç vardır.


Dikkat edilmesi gereken noktalar

Yan etkileri alıç deri döküntüsü, mide bulantısı, baş ağrısı, kalp çarpıntısı ve baş dönmesi içerebilir. Yüksek doz düşük kan basıncı neden veya düzensiz kalp atışı. Alıç bazı kalp ilaçların etkinliğini artırmak ve diğerleri ile müdahale. Alıç bir sağlık durumunu tedavi almadan önce doktorunuza danışın. Alıç alıyor iken, Ayrıca, cola, zencefil, dostum veya shepherdand #39; gibi kalp fonksiyonları etkiler diğer otlar almaktan kaçının s çanta. Hamile ve hemşirelik kadınlar ve çocuklar 12 yaşından alıç almamalıdır.


Referanslar

http://healthyeating.sfgate.com/Health-Benefits-Hawthorn-Extract-5211.html

https://nccih.nih.gov/Health/Hawthorn