Tarçın özü

Tarçın özü tarçın daha lezzet daha yoğun bir kaynağıdır. Çok gibi vanilya, tarçın kabuğu alkol içinde nemlendirici ve sonra kalan herhangi bir katı zorlayarak tarafından yapılan. Üreticileri kendi ürünlerinde kullanılan tarçın tür listelemek için gerekli değil, ancak çoğu Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ticari olarak üretilen özleri cassia tarçın geliyor. Serin ve kuru bir yerde saklandığında tarçın özü uzun bir raf ömrü vardır. Tarçın özü doğrudan kabuğundan elde edilir ve lezzet ve çok daha yoğun bir kaynaktır, tarçın yağı ile karıştırılmaması gerekir.

Potansiyel yararları

Son yıllarda, bilim dünyasında tarçın kan şekeri kontrolü nasıl etkilediği hakkında kadar heyecan üretti. "Günlük tıbbi gıda içinde" Yayınlandı 2011 çalışma her ikisi de tarçın zemin ve tarçın özü ya da öncesi diyabet tip 2 şeker hastalığı olan kişilerde açlık kan şekeri düzeylerini düşürerek içinde etkili bulundu. 2012 çalışma "Journal of Akademi, beslenme ve Diyetetik içinde" Yayınlanan tarçın tarçın özü düşük glisemik kontrol ile diyabetiklerde kan glikoz düzeyleri azaltmak yardımcı bir 2006 çalışma "Avrupa günlük klinik araştırma içinde" Yayınlanan bulundu iken, yedikten sonra bir daha kontrollü kan glikoz yanıt terfi sonucuna vardı. Umut verici kanıtlara rağmen ancak, nasıl ve ne kadar tarçın en faydalı olduğunu bilmek daha fazla çalışmalar ihtiyaç vardır.

Diğer hususlar


Bir tabak yulaf ezmesi bir çay kaşığı tarçın özü karıştırarak olasılıkla sağlığınız yararına olacak olsa da, çok fazla tarçın tüketen sağlık riskleri empoze olabilir. Cassia tarçın coumarin, yüksek dozlarda karaciğer zarar verebilir bir bileşik içerir. Coumarin cassia tarçın büyük miktarda yemek için gerekli olduğunda--özellikle bu zaten antikoagülan ilaçlar warfarin gibi pıhtısı kanın yetenek inhibe anlamına gelir bir antikoagülan da. Tarçın için güvenli doz maksimum yok kurulmuş olsa da, ortalama sağlıklı kişi göre Ulusal Merkezi tamamlayıcı ve alternatif tıp olduğu kadar 6 gram tarçın altı hafta boyunca günde güvenli bir şekilde tüketebilir.
Hamile kadınlar ve karaciğer veya böbrek hastalığı olan herkes muhtemelen tarçın, yüksek dozda NYU Langone Tıp Merkezi göre kaçınmanız gerekir. Tarçın potansiyel sağlık yararları için tüketen ilgileniyorsanız, hangi tür kullanımı ve ne kadar güvenli bir şekilde tüketebilir doktorunuza sorun.

Referanslar

http://www.Livestrong.com/article/505050-Cinnamon-Extract-vs-Ground-Cinnamon/