hindiba özü-Inulin

Diğer isimleri: Achicoria, Barbe de Capucin, mavi denizciler, Cheveux de Paysans, Chicorée, Chicorée Amère, Chicorée Sauvage, Cichorii Herba, Cichorium intybus, Cichorii Radix, ortak hindiba kökü, Écoubette, Hendibeh, Herbe à Café, Hinduba, Kasani, Kasni, Racine de Chicorée komün, Succory, yabani hindiba, yabani hindiba, Yeux de sohbet.

İnulins çoğu doğal olarak meydana gelen bir grup endüstriyel en sık çıkarılan hindiba bitkilerin birçok türleri tarafından üretilen polisakkaritler. Diyet lifleri fructans bilinen bir sınıf inulins ait. İnulin bazı bitkiler tarafından enerji depolama aracı olarak kullanılır ve genellikle kökleri veya köksaplar bulunur. Sentez ve inulin birçok bitki karbonhidrat nişasta gibi diğer formları depolamayın. Böbrek fonksiyon ölçmek için inulin kullanarak andquot altın standardandquot oyuncusu; kreatinin izni tahmin etme başka yöntemleri ile karşılaştırma için.

Hindiba kaybetme-in iştah, mide, kabızlık, karaciğer ve safra kesesi hastalıkları, kanser ve hızlı kalp atışı için kullanılır.

Aynı zamanda bir "tonik" olarak idrar üretimi, karaciğer korumak ve kahve uyarıcı etkisini dengelemek için artırmak için kullanılır.

Bazı insanlar bir hamur hindiba yaprağı doğrudan cilt şişme ve iltihap için geçerlidir.

Gıdalar, hindiba yaprağı kez kereviz gibi yenir ve kök ve yaprak tomurcukları haşlanmış ve yemiş. Hindiba Ayrıca pişirme baharat ve tat yiyecek ve içecek için kullanılır. Kahve karışımları genellikle kahve zenginliği artırmak için zemin hindiba içerir.

Nasıl çalışır?

Hindiba kökü hafif müshil etkisi, safra kesesi safra artırır ve şişlik azalır. Hindiba, beta-karoten ve zengin bir kaynaktır.

HİNDİBA yan etkileri andamp; Emanet

Hindiba büyük OLASILIKLA gıda bulundu miktarda tüketilen zaman çoğu yetişkinler için güvenlidir.

Hindiba muhtemelen tıbbi miktarda ağız yoluyla alındığında en yetişkin için güvenlidir. Hindiba bitki işleme cilt tahrişine neden olabilir.

HİNDİBA dozaj

Hindiba tedavisi olarak kullanımı için uygun doz userand #39; s yaş, sağlık ve birkaç diğer koşulları gibi çeşitli etkenlere bağlıdır. Şu anda dozlarda hindiba için uygun bir aralığını belirlemek için bilimsel yeterli bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli değildir ve dozlarda önemli olabilir unutmayın. Ürün etiketleri üzerinde ilgili yönergeleri izleyin ve eczacınıza ya da hekim ya da diğer sağlık profesyonel kullanmadan önce danışın emin olun.