Tarçın Kabuğu Ekstresi Tozu10: 1

Tarçın Kabuğu Ekstresi Tozu10: 1
Şimdi konuş
Ürün ayrıntıları


Kısa Tanıtım

Tarçın özü, kuru tarçından yapılan ve bitki aktif madde ekstraksiyon teknolojisinden yapılan bir çeşit sağlık gıda ve ilaç hammaddesidir.

Latin adı: Cortex Cinnamomi Cassiae

Botanik Kaynak: Tarçın Kabuğu Tozu

Şartname: 10: 1, 20: 1 (Örnek Oran)

Tarçın Polifenolleri:% 5-10

Tarçınlı Flavonlar:% 10-20

Ekstremite:% 3 ~ 5

Çözünürlük: Suda kolayca çözünür, etanolde az çözünür.

Görünüm: Kırmızı-kahverengi ince toz.

Sağlık yararları

İnsan bağışıklık fonksiyonu üzerinde belirgin iyileştirme etkisi vardır; onun etki mekanizması, insan T lenfositlerinin ve B lenfositlerinin çoğalmasını ve farklılaşmasını artırabilmesi ve işlevini geliştirebilmesidir; Katil hücrelerin öldürme fonksiyonunu ve mononükleer fagositik hücrelerin fagositik fonksiyonunu arttırır. . Bu çalışmanın sonuçları, etkili ve toksik yan etkileri olmayan doğal Çin ilaçlarını taramak için önemli deneysel ve teorik kanıtlar sunmaktadır.

Tarçın özütü, in vitro kültürlenmiş RAW2647 hücrelerinde siklooksijenaz-2 ve karbon monoksit sentaz ekspresyonunu inhibe edebilir ve anti-enflamatuar etkilere sahiptir. Tarçın, akut ve kronik inflamatuar reaksiyonlar üzerinde belirli bir inhibe edici etkiye sahiptir ve tüm vücudun ikincil semptomlarını önleyebilen adjuvant artrit üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir.

Tarçın özü, normal glukoz toleransını koruyabilir ve vücudun insüline olan duyarlılığını artırabilir. CE'deki fenolik oligomerler, diyabetin etkisini azaltabilir. Model hayvanların kan şekeri seviyesini önemli ölçüde azaltmak ve periferik insülini geliştirmek için farklı dozlarda CE14d kullanılabilir. Seviye, postprandial hiperglisemide bir azalma var.

Tarçın yağı bağırsak invaziv Escherichia coli'nin büyümesini engelleyebilir. Volga tarçın ilavesi, bitkilerin antioksidan aktivitesi ile ilgili olan Helicobacter pylori üzerinde en belirgin inhibitör etkiye sahiptir.


Uygulama  
1. farmasötik maddeler
2. kapsüller veya hap olarak fonksiyonel gıda
3. Suda çözünür içecekler
4. sağlıklı ürünler

Sorgulama