% 40 Polisakkaritler Shitake Mantar Özü

% 40 Polisakkaritler Shitake Mantar Özü
Ürün ayrıntıları

Açıklama

Gıda ve tıbbi mantar olarak bilinir. Uzun zamandır, insanlar mantarların enerjilerini artırabileceğine, soğuk algınlığına ve bağırsak parazitlerini kaldırabileceğine inanmışlardır. Mantarlar yağ, karbonhidrat, protein, lif, vitamin ve mineral içerir. Bununla birlikte, anahtar bileşen denilen polisakkarittir. Polisakkaritler ve lignin açısından zengin olan mantarın parçalanmış miselyumundan elde edilir. Mantar üst kapağının ve gövdesinin büyümesinden önce ortaya çıkan miselyumu kullanarak, ezildikten sonra üretilen kıyılmış mantar ürünleri, hepatit B enfektivitesini azaltabilir.


Besin değeri

Isoleucine, lizin, fenilalanin, metiyonin, treonin ve prolin gibi 7 temel madde ve vitamin B1, B2, PP ve mineral tuzları ve kaba lif gibi 7 çeşit shiitake mantarı vardır.


Sağlık değeri

1. Mantar çok yüksek doymamış yağ asitleri içerir. Ergosterolün yanı sıra, steroller de vardır, özellikle de büyük miktarda ergosterol, vücuda hastalıklara karşı güçlendirme ve soğuk algınlığı önleme etkisi olan D vitamini haline dönüştürülebilir;

2. Vücudun kan fosforunun neden olduğu D vitamini eksikliğini önlemek için düzenli mantar tüketimi, raşitizmin (özellikle bebeklerde) neden olduğu kan kalsiyum metabolizması bozuklukları çeşitli mukoza zarlarını ve deri iltihaplanmasını önleyebilir;

3.Mushrooms ayrıca adenine ve koline sahiptir, siroz ve atardamarların sertleşmesini önleyebilir;

4.Mushroom ayrıca, bütirik asit oksidaz içerir, kan basıncını düşürme etkisine sahiptir.

5. shiitake mantarlarda serum kolesterol düşürücü bileşenlerin ayrılması.


Uygulama

Seçilen mantar meyveli vücutlardan ekstrakte edilen etkin bir aktif maddedir. Kokulu bir aroması, zengin beslenmesi ve dikkate değer etkileri vardır. Çeşitli sağlık ürünleri, gıdalar ve çeşniler için hammadde olarak kullanılabilir.


etki

1. Bu immünomodülatör ve anti-tümör etkilere sahiptir: T hücrelerinin insan bağışıklık fonksiyonunun düzenlenmesini teşvik eder, antikorların oluşumunu uyarır ve makrofajları harekete geçirir ve metil kolestest'in tümörleri indükleme yeteneğini azaltır, böylece güçlü kanser hücrelerine sahiptir. İnhibisyonu. İmmünolojide "şema efferent" olarak bilinir, anti-tümör kliniklerine uygulanır ve insanlarda DNA sentezini ve periferik monosit bağışıklık protein üretimini artırabilir.

2. Karaciğer ve karaciğerin detoksifikasyonu: CC l4, tiyo ve prednizolonun neden olduğu ALT yükselmesini önemli ölçüde azaltabilir ve CCl4 karaciğer hasarında hepatik glikojen içeriğinin azalmasını antagonize edebilir ve karaciğer ve detoksifikasyonu koruma fonksiyonuna sahiptir.

3. Mantarlar ayrıca, çift-sarmallı, uyarılabilir ve antiviral yeteneğe sahiptirler. Mantar özütü bir trombosit agregasyon etkisine sahiptir.

Sorgulama